Yeni VW Golf MK7 özellikleri, resimleri ve detayları

Yeni VW Golf MK7, Berlin’deki bir etkinlikte resmi olarak halka açıklandı.
Tamamen yeni golf gelecek yılın çok önemli otomobillerinden biri olacak. Ford Focus ve Vauxhall Astra ile kafa kafaya gidecek ve VW, insanların bir aile kapağından beklediklerini, ultra verimli motorlarla ve büyük miktarda teknoloji ile devrim yaratacağını vaat ediyor.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Yeni golfün görünüşü hakkında devrimci bir şey yok, ama kesinlikle giden modelden daha akıllı. Çatı kaplama 28 mm daha düşüktür ve kapıların uzunluğunu çalıştıran cesur bir özellik çizgisi tarafından da başlatılan daha sportif bir profil oluşturulmaya yardımcı olur.
Işıklar çok daha açısal ön ve arkadır, daha büyük tamponlar yeni golfe giden GTI modelinin sportif stiline bir dokunuş verir.
Hafif tasarım
Yeni gövdenin altında VW grubunun MQB platformu var. Bu, Kerbweight’ı toplam 100kg en aza indirmek için yüksek mukavemetli bir çelik gövde ve daha hafif motorlarla birleşir.
Bu, yeni otomobilin yerini aldığı MKVI’dan 56 mm daha uzun ve 13 mm daha geniş olmasına rağmen.
Bu ağırlık tasarrufu şimdiye kadarki en temiz golf olmasına yardımcı oluyor; Ultra-verimli 1.6 TDI blueMotion specinde 88.3mpg yönetiyor ve sadece 85g/km CO2 yayıyor-polo mavimsiden bile daha iyi.
Benzinli motorlar, silindir deaktivasyonuna sahip 1.4 litrelik bir TSI olarak çevre dostudur. Bu, iki silindir üzerinde çalışabilir ve 58.8mpg ve 112g/km CO2 elde etmesine yardımcı olabilir.
Yükseltilmiş iç mekan
İç kalite her zaman bir golf ticari markası olmuştur ve VW, sürücü açılı bir merkez konsolu alan yeni oluşturulan bir düzen ile oyunu adım atmayı planlıyor.
Bu konsol artık TouchScreen Infotainment’ı standart olarak içeriyor ve yüksek spec modellerindeki birim, sürücünün ne zaman dokunmak üzere olduğunu kabul ediyor.
Daha önce sadece GTI’da bulunan XDS elektronik diferansiyel sayesinde yeni golfün sürülmesi de harika olacağını umuyoruz.
Güvenlik de aynı derecede önemlidir ve golf otomatikek, yorgunluk tespiti, şerit yardımı ve bir kazadan önce emniyet kemerini öne çıkaran ve pencereleri kapatan bir sistem alır.
VW, yeni golfün mevcut arabadan da çok daha pahalıya mal olmayacağını iddia ediyor. Bu, önümüzdeki yılın başlarında satışa çıktığında yaklaşık 17.000 £ fiyatını gösteriyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *