Uncategorized

İngiltere’nin subprime otomobil finans anlaşmaları

Üzerindeki Endişeler İngiltere’nin finansal gözlemcisi, kredi raporu derecelendirmeleri olan borçluların otomobil kredisi geri ödemelerinde temerrüde düşme sıklığının arttığı konusunda uyarmıştır.
Finansal Davranış Otoritesi’nden (FCA) bir rapor, kredi geri ödemeleri hakkındaki borçların ve temerrütlerin “özellikle daha yüksek kredi raporu risk tüketicileri için bir şekilde arttığını” söyledi.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

FCA soruşturması, kredi raporu derecelendirmeleri olan borçlulara yüksek faizli kredilerle ilgili sorunları da gündeme getirmektedir ve brokerler bu anlaşmaların getirebileceği cömert komisyonlardan yararlanmaktadır.
• Araba Finansı Açıklandı: Yeni arabanız için nasıl ödeme yapılır
Bu sorunlarla başa çıkmak için FCA, “müşteri yolculuğu” sürecini değerlendirmek için gizemli tüketicilere gönderecek, borç verenlerin politikalara bağlı olup olmadığını ve tüketicilere krediler hakkında yeterli bilgi verdiğini kontrol edecek.
FCA, Nisan 2017’de 40 milyar £ ‘lık otomobil finans endüstrisiyle ilgili soruşturmasını duyurdu ve sektördeki şeffaflık eksikliğinden “endişe duyduğunu” söyledi. Tam sonuçlar Eylül ayında yapılacak olsa da, FCA geçici bir güncelleme yayınladı. Rapor, piyasanın tipik olarak olumlu bir resmini çiziyor, ancak değişen ekonomik koşulların olası sorunlar ortaya çıkabileceği konusunda uyarıyor.
FCA’nın denetim direktörü Jonathan Davidson şunları söyledi: “İyi haber şu ki, büyümenin çoğu kredi riskli tüketicileri düşürmek oldu. Bununla birlikte, özellikle düşük olsa da, özellikle daha yüksek kredi riskli tüketiciler için borçların ve varsayılan oranların artmakta olduğunu görüyoruz. ”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *