Motor endüstrisi “Tutarlı” CO2 Emisyon Politikaları

İngiltere otomotiv endüstrisi, “dizel karşıtı gündem” anti-dioksit (CO2) hedefleri ile ilgili politikaya çarptı, zorlu CO2 hedeflerinin olma şansını tehlikeye attı. 2021’e kadar bir araya geldi.
Çağrı, 2017’nin rekordaki ortalama CO2 emisyonlarındaki ilk artışı gördüğü haberini takip ediyor – Auto Express tarafından geçen yıl sonuna doğru bildirilen bir gelişme.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

• Hükümet, kirlilik planları üzerinden yüksek mahkeme davasını kaybeder
Motor Üreticileri ve Tüccarlar Derneği’nden (SMMT) yeni bir rapor, 2017’de ortalama yeni CAR CO2 emisyonlarının yüzde 0,8 arttığını ve şu anda 121g/km’de olduğunu vurgulamaktadır. Bu, endüstrinin 2021 için belirlenen CO2 hedeflerini karşılaması için yıllık yüzde 5,9’luk düşüşlere rağmen, yeni otomobillerin ortalama 95g/km CO2 yaymasını gerektirecek.
SMMT, neredeyse 2017’nin CO2 artışının, geçen yılki dizel otomobil satışlarında yüzde 17,1 düşüşüne atfedilebileceğini ve bu da tipik olarak benzin muadillerinden daha az CO2 üretebileceğini söyledi.
Örgüt, Diesel’in “hükümet politikası üzerindeki karışıklık” üzerindeki popülaritesini suçluyor ve “Hükümetten Tüketicilere Tutarlılık” çağrısında bulunuyor. Rapor ayrıca, yeni otomobillerin değiştirdikleri modellerden yüzde 12,6 daha az CO2 ve 2000’den itibaren otomobillerden üçte bir daha az yaydığını vurgulamaktadır.
Dizel ile ilgili hükümet politikası yıllar içinde dalgalandı. Gordon Brown, Exchequer Şansölyesi olduğunda, alıcılar düşük CO2 emisyonlarına bağlı vergi teşvikleri olan dizel otomobil satın almaya teşvik edildi.
Bununla birlikte, 2017’ye hızlı bir şekilde ilerleyin ve Philip Hammond’ın sonbahar bütçesi, dizel otomobiller için birinci yıl araç tüketim vergisi (yol vergisi) oranlarında bir artış gördü ve dizel modeller için şirket otomobil vergisinde yüzde bir artış gördü.
SMMT’nin genel müdürü Mike Hawes, “Teşvik ve vergi için daha tutarlı bir yaklaşım” çağrısında bulunan Mike Hawes, “Endüstri hükümetin düşük karbonlu bir gelecek vizyonunu paylaşıyor ve bizi oraya götürmek için yatırım yapıyor – ama bunu yapamayız bir gecede; Bunu yalnız da yapamayız.
“Dizel karşıtı gündem iklim değişikliği konusunda ilerlemeyi geri getirirken, elektrikli araç talebi, altyapı kullanılabilirliği ve karşılanabilirliği ile ilgili tüketici endişeleri nedeniyle hayal kırıklığı yaratan düşüktür. Filo yenilemesini hızlandırmak için, sürücüler ihtiyaçları için en temiz otomobillere yatırım yapma konusunda güven duymalıdır – ancak güçlendirilirler. ”

Şimdi Ulusal Şebeke tarafından planlanan EV şarj ağı hakkında okuyun…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *