Uncategorized

‘Hollandalı erişim’ nedir?

Sürücüler ve yolcular, yeni karayolu kodu güncellemeleri altında içeriden araba kapıları açarken ‘Hollanda Erişimini’ kullanmaya teşvik ediliyor. Bisiklet dostu Hollanda’da politika tarafından popüler hale getirilen erişim, sürücülerin bir araçtan çıkarken arabalık kapılarını sol elleriyle (sağlarıyla yolcular) açtığını görüyor. Bu, onları bir açılış araba kapısına çarpabilecek bisikletçilere yaklaşmak için omuzlarına bakmaya zorlar.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Gov.uk web sitesinin yeni bir sayfası şöyle yazıyor: “Kod, araç bırakırken yeni bir teknik öneriyor. Buna genellikle” Hollanda Erişim “denir.
Bir otomobildeki sürüş veya yolcuların bunu yapabildikleri yerlerde, açtıkları kapının karşı tarafındaki ellerini kullanarak kapıyı açmaları gerekir. Örneğin, sağ tarafında bir kapı açmak için sol ellerini kullanarak.
Bu, arkalarındaki taşımalarına bakmak için başlarını çevirmelerini sağlayacak. ”
Hükümet, bu, araba sakinlerini bisiklete binen veya yoldan geçen bir motosiklete binen veya kaldırımda insanlara binen insanlara “yaralanma olasılığı daha düşük” yapacak.
Karayolu kodu, yol kullanıcıları hiyerarşisi de dahil olmak üzere bir dizi yeni güncelleme aldı. Bu, bisikletçilere sürücülere göre yeni öncelikler verilen, bir dönüm arabasını geçmek ve bir şeridin ortasında veya bir bisiklet şeridinde/yolda bir şeridin ortasında binmek gibi yeni öncelikler görür.
• Satışta En Güvenli Arabalar 2018
EV şarj cihazlarını kullanan sürücüler için de yeni bir destek var. Kod, bir yolculuk tehlikesi oluşturmaktan kaçınmak, kabloyu her zaman geldikleri yere düzgün bir şekilde döndürmek ve hatta mümkünse bir uyarı işareti sergilemek için onları şarj noktasına mümkün olduğunca yakın park etmeye yönlendirir.
Otoyol koduna eklenen Hollanda erişim tekniğinin görmekten memnun musunuz? Yorumlarda bize bildirin …

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *