Citroen, E-CMP elektrikli otomobilin 2020’de görüneceğini doğrular

Citroen, 2020’de markanın elektrifikasyon stratejisinde önemli bir işlevi oynamayı amaçlayan tamamen elektrikli bir otomobil yayınlayacak, bu da satışta her Citroen’in elektrikli bir şekilde sağlanan her bir Citroen’i görecek 2025 yılına kadar güç aktarma organları.
Bununla birlikte, markanın ilk EV’si olmayacak, bunun yerine E-Mehari, C-Zero ve elektrikli Berlingo varyantları da dahil olmak üzere geçmiş çabalar üzerinde gelişecek. Bununla birlikte, yeni C5 Aircross SUV’nin dört tekerlekten çekişli, 300bhp versiyonu olacak olan Citroen’in ilk eklenti Electric hibridiyle aynı yıl yayınlanacak. 2023 yılına kadar Citroen çeşidinin yüzde 80’i elektriklendirilecek, markanın her yeni otomobil ve kamyonlarının C5 Aircross’tan her biri elektrikli seçeneklerle ortaya çıkıyor.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

• Satışta En İyi Elektrikli Otomobiller ve Kamyonlar 2018
Paris Motor Show’da tamamen elektrikli küçük bir SUV ortaya çıkaracak olan kardeş markası DS gibi, muhtemelen DS 3 crossback olarak adlandırılır-yeni EV, PSA grubunun yeni CMA platformunun saf elektrikli bir versiyonuna oturacak ve bu da E-CMP.
Şu anda otomobilin hangi bölümde oturacağı bilinmemektedir. Ancak, CMP, otomobil ve kamyonları kompakt bir şekilde sıkmak için çok az şeydir, ayrıca şehir arabalarını, süperminleri, küçük salonları ve küçük SUV’ları destekleyebilir.
Ismarlama bir EV olmayacak, ancak geleneksel güç aktarma organlarıyla sunulan temel bir tasarımın tamamen elektrikli bir versiyonu. Citroen CEO’su Linda Jackson, yeni C5 Aircross’un Avrupa Forom’unda Car Reveal’a konuşan Linda Jackson. “Geldiğinde elektrikli bir versiyon olacak, ancak aynı şekilde Dizel versiyonunun yanı sıra eşdeğer bir benzin versiyonu da olacak.”
PSA, E-CMP platform otomobillerinin tek bir şarjla 280 mil kadar tüm elektrikli çeşitlere sahip olacağını ve daha önce tasarımı kullanan dört tamamen elektrikli tasarımın 2021 yılına kadar tanıtılacağını doğruladı. Dört EV, bir sonraki Peugeot 208’in elektrikli versiyonları ve Vauxhall/Opel Corsa’nın Citroen EV’ye ve DS 3 Crossback EV’ye katılmasıyla dört EV’ye bölünecek.
Şimdi Citroen’in D segmentine yeni bir amiral gemisi ile tekrar girme planları hakkında kontrol edildi-yeni nesil C5

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *