McLaren MP4-29 2014 F1 Otomobil Başlatıldı

McLaren Mercedes 2014 F1 otomobilinin resmi açılışı başladı. Sargılar McLaren MP4-29 F1 otomobilinden çekildi.
MP4-29, Hakkinen tarafından yönlendirilen 1998 Şampiyonası kazanan otomobilinde görülen benzer bir üniforma kabul etti. Krom gövde, ön ve arka kanattaki siyah ekler ve aksanlarla dengelenir, ancak McLaren henüz başlık sponsorunu duyurmadı – bu yüzden otomobil çok sade görünüyor.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

2014 sezonu, dünyanın birçok gelişmiş yarış makinesinde bir dizi teknik değişikliği memnuniyetle karşılıyor. Giden F1 otomobillerinde kullanılan 2.4 litrelik doğal emişli V8 motoru, küçültülmüş 1.6 litrelik V6 turboşarjlı motor lehine atılmıştır. Yeni motorların birleşik güç çıkışı, 600bhp motor ve 160bhp ERS sistemi (enerji kurtarma sistemi) sayesinde, giden F1 otomobillerinin 760bhp rakamıyla eşleşiyor.
Performans kaybına rağmen, yeni F1 motor partisindeki ekonomi, daha büyük V8 motorlarına göre önemli ölçüde arttı – yüzde 35 daha az yakıt gerektirdi.
MP4-29, aerodinamik karardaki değişiklikler nedeniyle önceki otomobilden biraz farklı görünüyor. Ön kanat daha dardır, otomobilin burnu yeni kararla aynı sırada kalmak için dramatik bir yeniden tasarım görmüştür.
Lotus ayrıca aşağıda görülebilen arabasını da açıkladı.
• McLaren 12C incelemesi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *