Uncategorized

Coventry’de

İkinci İngiltere Pil Gigafactory’nin geliştirileceği planları, kentin uçuş terminalinin yanındaki bir site planları meyve verilirse, İngiltere’nin ikinci gigafactory’de Coventry’de geliştirilebilir.
Coventry Belediye Meclisi ve Coventry Flight Terminal, bu yıl bir planlama uygulaması sunmak için bir ortak girişim ortaklığı geliştirdi ve pil gigafactory için 2 milyar £ topladı ve akü satıcıları ve otomotiv üreticileri ile güvenli yatırım için çalıştı.

Britishvolt, Blyth Gigafactory için hükümet desteğini kazanıyor

Plan, Jaguar Land Rover, Aston Martin Lagonda, BMW ve LEVC’nin üsleri de dahil olmak üzere firmaların bulunduğu otomotiv pazarı için bir merkez olan West Midlands’de sayısız görev üretecekti.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Hükümet aktif olarak Birleşik Krallık’ta ikinci bir gigafactory yatırımını güvence altına almaya çalışıyor – bunun için 500 milyon sterlinlik finansman sağlandı, bu da Coventry’nin planının bir parçası olarak teklif verecek.
Önerilen coventry gigafactory gibi sitelerin, İngiltere’de gelecekteki otomotiv üretimi için gerekli olması muhtemeldir, çünkü Brexit Teklif 2027’ye kadar bir elektrikli otomobilin değerinin yüzde 55’inin İngiltere veya Avrupa Birliği’nde geliştirilmesi gerektiğini gösterir. İthalat ve ihracat tarifelerinden muaf kalmak için otomobil.
İngiltere, ilk gigafactory yatırımını zaten sağlamıştır ve BritishVolt Northumberland’da 2,6 milyar £ tesis oluşturur. Bu 2023 yılına kadar devam edecek ve 2027 yılına kadar tam kapasitede faaliyet gösterecek, bu sırada yılda 300.000 lityum-iyon pil paketi oluşturacak ve aynı zamanda doğrudan 3.000 görev üretecek Daha geniş tedarik zincirinde 5.000.
West Midlands Belediye Başkanı Andy Street liderliğindeki West Midlands Entegre Otoritesi, bölgenin yedi metropol konseyinden oluşuyor – Coventry Uçuş Terminalini, 4,5 milyon metrekarelik endüstriyel alanı kapsayan bir gigafactory için tercih edilen bir alan olarak onayladı.
Plan hakkında yorum yapan Street şunları söyledi: “West Midlands, ülkenin en büyük otomobilleri ve kamyon üreticisine, Avrupa’nın en büyük araştırma çalışma merkezi, İngiltere’nin tek pil sanayileşme merkezi ve aynı zamanda bir İngiltere gigafactory için doğal bir yer. dünya lideri bir tedarik zinciri olarak. ”
“Bir sonraki adım, gerekli finansmanı kazanmak için durumu hükümete sunmak ve İngiltere’nin önde gelen otomobilleri ve kamyon üreticileri ve dünyanın dört bir yanındaki pil satıcıları ile tartışmalar devam ediyor. mümkün.”

En iyi elektrikli otomobil ve kamyon şarj noktası sağlayıcılarına buradan göz atın …

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *