BMW Karbon Fiber Tekerlekler Üretime Yakın

BMW, BMW I3 ve I8 projesi sırasında kurulan karbon fiber teknolojilerinin bir sunulmasını planlıyor ve merkez parçası bir dizi ultra hafif, tamamen karbon fiber jantlar.
BMW’nin hafif bina yöneticisi Franz Storgenmaier’in beyni. BMW’nin I alt markası için yeni bir karbon fiber sanayileşme sistemi kurduktan sonra, şimdi patentleri için diğer kullanımları keşfettiği için görevlendirildi. Ekibinin keşfettiği şeyler arasında tam bir karbon fiber direksiyon simidi, BMW X5 için tek parçalı bir karbon fiber pervane mili ve I3 üretim atıklarından oluşan hafif ve güçlü olan yeni bir karbon-plastik bileşik var.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

• BMW i3 video incelemesi
Aslında, sadece BMW’nin yeni karbon fiber jantlar kurması değil, aynı şekilde alaşım jantları ve bir karbon fiber jantıyla bir karbon fiber/alaşım hibrit tekerleği kurdu. Şimdi olduğu gibi, Avrupalı ​​düzenleyicileri sokaklarda risksiz olmak için yeterli olduklarına ikna etmek zorundalar.
Storkenmaier, “Hibrit tekerleğe sahip dövme alaşım tekerleğine kıyasla yüzde 25 tasarruf sağlıyoruz, ancak tamamen karbon ise yüzde 10 daha var” dedi.
“Bu en önemli ağırlık türü, çünkü aynı zamanda kütle avantajları da var.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *