BMW-Toyota Ortaklığı

BMW ve Toyota, yeni bir yakıt hücresi sistemi, elektrikli güç aktarma organları, hafif teknolojiler ve gelecekteki bir spor otomobilin ortak ilerlemesinde dikkatlice çalıştıklarını görecek bir ortaklık ortaya koydu.
Toyota başkanı Akio Toyoda şunları söyledi: “BMW ve Toyota’nın ikisi de daha iyi arabalar yapmak istiyor. Toyota, çevre dostu melezlerin yanı sıra yakıt hücrelerinde güçlüdür… BMW’nin dayanıklılığının spor otomobiller kurduğuna inanıyorum. Bu ilişkiden kaynaklanacak arabalara ve kamyonlara inanmaktan çok heyecanlanıyorum. ”
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

Spor otomobillerin ve kamyonun tam olarak hangi şekil veya boyutta olacağı konusunda çok az şey anlaşılıyor, ancak tüm göstergeler hibrit bir güç aktarma organı kullanmaya işaret ediyor. 2011 yılında maruz kalan Toyota GRMN spor hibriti, arka tekerlekleri süren orta monte edilmiş bir V6 benzinli motorun yanı sıra ön aksı döndüren bir elektrik motoru kullandı – Toyota’nın aklında olanı gösterebilir. BMW-Parted sürümü, i3 ile i8 arasında bir yerde ‘I’ çeşitlığında oturabilir.
Mart ayında BMW ve Toyota, birlikte lityum iyon pil inovasyonu üzerinde çalışmak için resmi bir sözleşme imzaladı. BMW de aynı şekilde Toyota Europe’a 2014’ten itibaren yakıt tasarruflu dizel motorlarla tedarik etmeyi kabul etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *