Seat Leon SC Maruz Kaldı

Yeni üç kapılı koltuk Leon SC, Cenevre Motor Fuarı’nda dünya çıkışını yaptı.
Koltuk, SC arasındaki farkları ve beş kapılı belirgin olarak belirgin bir şekilde belirgindir, bu nedenle sadece arka kapılardan kurtulmak yerine, yeni araca 35 mm daha kısa bir dingil mesafesi sağlandı.

Koltuk dış tasarım başkanı Jorge Diez şöyle açıkladı: “Dingil mesafesini kısaltarak SC’nin çok daha kaslı ve güçlü görünmesini sağlayabiliriz.”
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

Arka ön cam da daha sportif bir profil üretmek için çok daha dik bir şekilde tırmıklanmıştır. Beş kapılı Sportback tasarımından daha az önyükleme alanına sahip üç kapılı Audi A3’ün aksine, Leon SC, ortak kapağa 380 litrede benzer bir bagaj alanına sahiptir. Aynı miktarda arka tavan boşluğu da var, bu yüzden alıcılar sadece diz odasında tehlikeye atmalı ve arka koltuklara erişmeleri gerekecek.
Fotoğraflarımızdaki araç bir FR modelidir, ancak LEON SC aynı S’de ve beş kapıyla SE özelliklerinde mevcuttur. Cihaz seviyeleri de aynı olacak, bu nedenle SE otomobiller ve kamyonlar 16 inç alaşımlar, Cruise Manag ve Tepe-Hold kontrolü alırken, menzil üstü FR 17 inç alaşımlar, renkli pencereler, LED arka ışıklar ile donatılmıştır yanı sıra otomatik park sensörleri. Tam LED farlar – fotoğraflarımızdaki araca takılanlar gibi – 995 £ seçeneğidir.
SC, beş kapılı LEON’dan motorları da ödünç alır, böylece benzin fanları 104bhp 1.2 litrelik TSI veya 138bhp 1.4 TSI motorlarını alır. Dizel seçenekleri, üç kapı marjinal olarak çok daha aerodinamik olmasına rağmen, aynı olağanüstü 74.3mpg yakıt ekonomik iklimini ve beş kapıdaki gibi 99g/km CO2 emisyonunu vaat eden 1.6 litrelik TDI’yı içerir.
Cenevre’den hemen sonra Leon SC’ye sipariş kitapları açılacak. Nihai fiyatlandırma henüz açıklanmamış olsa da, aracın 15.670 £ ‘dan başlayan beş kapıdan yaklaşık 500 £ daha az harcamasını bekliyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *