Yeni 2022 KIA NIRO ve E-NIRO POWERTRAINS Kapsamlı

İkinci nesil Kia Niro ve E-Niro SUV’ları, geçen yılki Seul Mobility Show’daki açılışlarının ardından İngiltere lansmanına yaklaşıyor. Ve şimdi Kia, geleneksel hibrit, eklenti hibrit ve saf elektrikli seçeneklerden oluşan modelin üç güç aktarma organı için teknik özellikler sundu.
Yeni Niro, markanın yalnızca elektrikli model hatları için ayrılmış yeni E-GMP temelleri yerine önceki otomobil platformunun güncellenmiş bir sürümünü kullanıyor. Bu, KIA’nın NIRO’ya birden fazla tahrik sistemi sağlamaya devam etmesini sağlar.

KIA EV6 VS VOLKSWAGEN ID.4 GTX: 2022 Grup Test İncelemesi

Yeni Kia Niro’nun normal hibrit versiyonu, 104bhp ve 144nm tork geliştiren 1.6 litrelik benzinli bir motor kullanıyor. Bu, toplam kombine güç çıkışı 139bhp’lik bir sistemde bir pil ve elektrik motoru ile birleştirilir. Sürücü, altı vitesli DCT otomatik şanzımandan ön tekerleklere gider.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

KIA tarafından İsveç’te yayınlanan istatistiklere göre, plug-in hibrid seçeneği, geleneksel hibrit modelin 1.6 litrelik benzini kullanıyor, ancak 83bhp’de derecelendirilen bir elektrik motoru, yeni bir 11.1kwh pille donatıldı ve beslendi- Önceki nesil modelin 8.9kWh hücresinde artış. Maksimum güç 180bhp’dir, ön veriler ise 37 mil kadar saf elektrik koşusunun mümkün olacağını düşündürmektedir. Yakıt ekonomisi istatistikleri veya performans rakamları mevcut değildir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *