Yeni Aston Martin Valkyrie Spider, Monterey Otomobil Haftası’na

Swoops eğer Aston Martin Valkyrie’nin yeterince özel olmadığını düşünen bir tür iseniz, o zaman British Brand bunu yapıyor – yeni Valkyrie Spider.
Pebble Beach Concours d’Elegance’da sadece özel bir davet etkinliğinde başlatıldı ve Aston Martin’in bugüne kadar inşa ettiği en hızlı açık araç. Üretim dünya çapında sadece 85 örnekle sınırlı olacak ve gelecek yıl başlaması planlanacak.

Aston Martin DB5 Goldfinger: Özellikler, Gadgets ve Review

Aston Martin Valkyrie Örümcek, 1.160bhp ve 900nm tork birleşik bir çıkışa sahip olan sabit çatı modelinde bulunan aynı V12 hibrit güç aktarma organı ile güçlendirilmiştir.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

Doğal emişli 6.5 litrelik bir V12 motoru, şanzımana monte edilmiş bir elektrik motoru, hafif bir pil paketi ve İngiliz markasının Formula 1 yarışçılarında bulunan teknolojiye benzer bir kinetik enerji kurtarma sistemi (KERS) içerir.
Aston Martin, güç aktarma organının Valkyrie Örümceğini çatı kapalıyken 205mph maksimum hıza itecek kadar homurdandığını söylüyor. Çatı panelini takın ve getirdiği geliştirilmiş aerodinamik sayesinde bu rakam 217mph’ye tırmanıyor.
Bununla birlikte, motor sert araba üzerinde değişmeden kalırken, Aston Martin, çatıyı çıkararak kaybedilen gücü telafi etmek için Valkyrie Örümceğinin şasisinde birkaç değişiklik yapmak zorunda kaldı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *