Mitsubishi Miev Evolution III, Pikes Yüksekliği Zaferi

Hedefler Mitsubishi Miev Evolution III, ABD, Colarado’daki 2014 Pikes Height International Hill Climb’e saldırıya başlamadan önce çevrimiçi çıkış yaptı.
Arabanın iki versiyonu, meydan okumanın 92. koşusuna katılacak ve bunu üçüncü yıl üst üste Japon üreticisi bir araç kurdu.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Bu yıl Mitsubishi, geçen yılki Miev Evolution II’nin gözden geçirilmiş bir versiyonunu kullanarak yeni elektrikli değiştirilmiş bölümde yarışan ilk zaferini bulmaya çalışacak.
Yeni tamamen elektrikli yarışçı, 2013 yılında dağıtılan pil, elektrik motoru ve elektrik motorlu 4WD sisteminin geliştirilmiş versiyonlarına sahiptir ve ayrıca güncellenmiş bir boru çerçevesi şasisi kazanır ve gücü artırılmış 50kW ila 450kW (604bhp) görür.
Daha büyük lastikler, bu ekstra çıktıyı yolda tutmaya yardımcı olurken, yeni bir karbon kaput tasarımı ve rüzgar optimize edilmiş spoyler, Miev Evolution III’nin bastırılmasını artırdı.
Bu arada, yakın zamanda açıklanan konsept XR-Phev Evolution Vizyonu Gran Turismo’da görünen bir versiyonu olan S-AWC Entegre Otomobil Dinamikleri Kontrol Sisteminin geliştirilmesi, Mitsubishi’nin yeni tepe plimb yarışmacısını sınıra yaklaştırmak için çok daha kolay hale getirdi.
Sanki tüm bunlar yeterli değilmiş gibi, Mitsubishi, sürücülerinin Pikes Yüksekliği Kursu ile mücadele ile ilgili olduğunda deneyimlenmesinden de rahat olabilir.
Takım kaptanı ve iki kez Dakar ralli şampiyonu Hiroshi Masuoka, geçen yılki Miev Evolution modelinde elektrik bölümünde ikinci sırada yer alırken, Greg Tracy ilk yıl yarışında dört tekerlekli araçlarda üçüncü oldu ve daha önce motosikletlerde altı kat kazandı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *