Uncategorized

Mercedes, “Yenilgi Cihazları”

Emisyonları konusunda İngiltere’nin hatırlamasını istedi.
Sürücü ve Araç Standartları Ajansı, Alman üreticisinin dizel modellerinin emisyon testlerini aldatmak için “yenilgi cihazları” içerdiğini doğruladı. DVSA şimdi İngiltere’de geri çağırma yapmak için üreticiye bastırıyor. Haftanın başlarında, Almanya’nın kendi ulaşım bakanlığı KBA, Avrupa’daki 744.000 Mercedes Euro 6 dizel araçların emisyon testlerini geçmek için “yasadışı geçiş cihazları” içerdiğini doğruladı. Bu
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

Mercedes ana şirketi Daimler’e Almanya’da 238.000 aracı hatırlaması emredildi. DVSA, üreticiye bu hafta Cuma gününe kadar İngiltere’nin geri çağırma planı hazırlaması için verdi. Daimler, İngiltere’de kaç aracın etkilendiğini henüz doğrulamamış olsa da, Mercedes C-Class C220D ve GLC 220D’nin Euro 6 dizel varyantlarının yanı sıra Vito 119CDI’nın etkilendiği söyleniyor.
• VW Emisyon Skandalı: Son Haberler
Mercedes’in ana şirketi Daimler başkanı Dieter Zetsche’nin bulgularını tartışmak için KBA ile görüştüğüne inanılıyor. Şirket sözcüsü, dava ile ilgili özellikler hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak şunları söyledi: “KBA ve Federal Ulaştırma Bakanlığı ile tam ölçüde ve şeffaf bir şekilde işbirliği yapıyoruz.”
Bu son gelişme, geçen yıl Daimler’in Avrupa ve ABD’de aşırı emisyonlarla bir milyondan fazla otomobil satmakla suçlandığını gören haberleri takip ediyor.
Alman gazetesi Suddeutsche Zeitung gazetesine göre, Daimler’in dayandığı Stuttgart’taki bir mahkeme, 2008 ve 2016 yılları arasında Avrupa ve ABD’de satılan bir milyondan fazla otomobil üzerinde aşırı emisyonları araştırmak için şirkete karşı bir arama emri yayınladı.
Raporlar, iki motorun (OM 642 ve OM 651) belirli durumlarda emisyon kontrollerini kapatan cihazlarla birlikte geldiğini iddia ediyor.
Üretici, Mayıs 2017’de savcıların baskın düzenlediği Almanya’da 11 sitesini gördü ve araştırmalarla bağlantılı olduğu söylenen aramalar “Dizel yolcuların manipüle edilmiş emisyon tedavisine bağlı sahtekarlık ve yanıltıcı reklamlardan şüphelenilen bilinen ve bilinmeyen çalışanlara karşı” arabalar.”

2016 yılında Daimler, otomobilleri için emisyonları onaylama süreci hakkında iç bir soruşturma yürüteceğini açıkladı. Soruşturma ABD Adalet Bakanlığı’nın talebi üzerine geldi.
Sizce başka markaların emisyon skandalına çekileceğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin …

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *