Porsche, Rimac

Porsche’deki bir hisse satın alıyor Porsche, konsept one hiper otomobilinin arkasındaki şirketin arkasındaki şirket olan Performance Electric otomobil markası Rimac’ta bir azınlık hissesi satın aldı. Rimac yaptığı açıklamada, anlaşmanın önde gelen EV teknolojisi tedarikçisi ve yüksek performanslı elektrikli araç üreticisi olarak konumlandırılmasını desteklemeyi amaçladığını söyledi.
Hırvatistan merkezli Rimac 2009 yılında CEO Mate Rimac tarafından kuruldu ve Zagreb’in eteklerinde 400 kişi istihdam etti. Porsche Ortaklığı’na da dahil olan iştiraki Greyp Bikes, aynı yerde ve bir elektrikli bisiklet geliştiriyor. Porsche anlaşmasının ardından Mate Rimac, Rimac’ın çoğunluk hissedarı olarak kalıyor.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

• Paris Motor Show 2018 Önizlemesi
Rimac en iyi şekilde, 3.3 saniyelik 0-62mph süresi ve 221mph en yüksek hız elde etmek için 1.270bhp’lik bir elektrik motoru kullanan bir hiper otomobili için bilinir. Bu, 2017 Cenevre Motor Fuarı’nda daha hafif ve daha güçlü konseptler izledi ve Cenevre 2018’de 1.88bhp tahrik sistemi ile konsept olan Rimac C_two’ya tedavi edildik.
Porsche, Mission E konseptine dayanan kendi Taycan spor otomobili ile EV pazarına sıçradı, ancak yeni anlaşma altındaki bu alandaki Rimac’ın yeterliliğine değinecek.
• Satışta en iyi elektrikli arabalar
Porsche ile ilişkilendirme hakkında konuşan Mate Rimac, “Porsche AG ile işbirlikçi ortaklığa girmek, küresel OEM’lere önde gelen EV teknolojisi tedarikçisi olma stratejimizde önemli bir adım. Yatırımcılarımızdan, ortaklarımızdan ve müşterilerimizden yüksek düzeyde güven kazanmaktan mutluluk duyuyoruz ve otomotiv endüstrisindeki müşterilerimizle heyecan verici projeler üzerinde çalışmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz. ”
İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Maliye Yönetim Kurulu Üyesi ve Porsche’deki BT şirketinin pozisyonunu açıkladı. “Rimac’ın fikir ve yaklaşımlarının son derece umut verici olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden şirketle bir kalkınma ortaklığı şeklinde yakın işbirliği yapmayı umuyoruz.”
Rimac ile anlaşma Porsche EV’lerin geleceği için ne anlama geliyor? Aşağıda düşüncelerini bizimle paylaş…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *