“Tıkanıklık İngiltere’ye 307 milyar sterline mal olabilir, peki bir kırsallaştırma programına ne dersin?”

Tıkanıklık sorunu büyük ve büyüyor. 1960 yılında İngiltere’nin kentsel bölgelerinde 41 milyon halk yaşıyordu. Bugün, 54 milyon veya daha fazlası kentsel olarak kabul edilmektedir. Birçoğu, aynı oranda büyümeyecek olan şehir yol ağları kullanan arabaları olan yetişkinlerdir.
Kendimiz için ürettiğimiz bu aşırı kalabalık kabus daha da kötüleşecek. Kırsal/kentsel göç devam ediyor. Tahminlerin, tıkanıklığın önümüzdeki on yıl içinde İngiltere’ye 307 milyar £ ‘a mal olabileceğini şaşırtıyor.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

Birleşik Krallık hükümeti en azından firmaları ve bireyleri kırılma noktasına ulaşan trafik sıkılmış konfurları boşaltmaya teşvik edebilir. Yönetici personelinin kırsallığa aktarılmasıyla başlayan devrimci bir kırsallaştırma programına ne dersiniz? Büyük hayır kurumları, bankalar ve araştırma merkezleri de aynısını yapmalıdır.
• Londra, trafik sıkışıklığı için Avrupa’nın en kötü şehridir
Ayrıca, hükümet, Brexit sonrası, yolların genellikle az kullanılan, ticari ve konut mülklerinin oldukça ucuz olduğu kırsal bölgelere taşınmayı sübvanse etmekte tamamen özgür olacak ve alan bir sorun değil. Londra’da, park yeri saatte 5 sterline mal olabileceği, konsey evleri için 50 yıla kadar bekleme listeleri var ve tek bir özel ev 55 milyon sterline mal olabilir mi? Norfolk’u düşünün! Ya da sadece 1,95 milyon £ karşılığında bağımsız bir İskoç adası.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *