Emisyonları yüzde 60 azaltmak için süper dizel teknolojisi

Gerçek dünya emisyonlarını yüzde 60 azaltabilen yeni süper temiz elektrikli dizel inovasyon, “dizelin geleceğe sahip” olmasını sağlamak için anahtar olacaktır. tam olarak nasıl çalışacağının özel bir önizlemesi sağlanmıştır.
Tech ve Lire Business Continental mühendisleri, gerçek dünya sürüşü altında NOx emisyonlarını neredeyse üçte ikisi azaltabilen elektrikli bir tedavi sonrası sistemi kurdu. İşletme, zaten üreticilerle teknoloji konusunda tartışmalarda olduğunu belirtiyor.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

• Şu anda satışa sunulan en iyi dizel araçlar
Yeni kurulumun anahtarı, 48V elektrik sistemi kullanan elektrikle ısıtılmış bir katalitik dönüştürücüdür. Continental’in ilerleme mühendisi Johannes Drechsel, Auto’nun teknolojinin tam olarak nasıl çalıştığını açıkladı. “Sıcaklık kadar getirmek için motora dayanan tipik bir katalitik konvertör yerine, katalizörümüz 48V sisteminden ısınmaya dayanıyor” dedi.
8

“Motordan ziyade elektrik kullandığı için, katalizör çok daha hızlı ısınır, bu da yüksek verimli NOx azaltımlarını sağlar.”
Drechsel, mevcut dijital olarak ısıtılan bazı katalizörlerin 12V kurulumlarına bağlı olduğunu açıkladı, ancak daha büyük 48V sisteminin katalizörü çok daha hızlı ısınabildiğini. İş, aynı şekilde, işlem sonrası sistemin diğer kısımlarını, adblue üre çözümünü ayrı bir miksere ihtiyaç duymadan anında egzoz akışına enjekte etmek gibi değiştirdi.
• Temiz hava bölgesi büyümesi, İngiltere şehirlerine gitmek için ücretlendirilen dizel araçların görülebilir
8

Continental, mevcut bir Volkswagen golfünü rutin bir 12V kurulumu yerine 48V sisteminde çalışmaya dönüştürdü ve gelecek gerçek sürüş emisyonları (RDE) döngüsü altında, temel model üzerinde NOx seviyelerinde yüzde 60 azalma gördü, CO2 emisyonlarında yüzde üç sonbaharın yanı sıra yakıt ekonomisinde yüzde dört artışa ek olarak.
Drechsel bize şunları söyledi: “Dizel araçlar bir rol oynamaya devam edecek, ancak gelecekte temiz olmaları gerekiyor. Bu tür bir yenilik, Diesel’in bir geleceği olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. ” Auto Reveal, Continental’in Almanya’daki test pistinde özelleştirilmiş golfü deneyebildi. Taşınabilir bir emisyon ölçüm sistemi (PEM’ler) aracın arkasına ve test sürüşümüz sırasında – otoyol hızları kadar hızlandırdığımız – 69 mg/km’lik NOx emisyonları kaydettik. Bu, mevcut Euro 6 sınırının 80 mg/km’dir.

Dizel’in İngiltere’de geleceği olduğuna inanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde anlayalım …

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *