Ford B-Max vs Vauxhall Meriva

Ford B-Max şimdiye kadarki en yenilikçi MPV’lerden biridir, ancak bu sınıfta çok sayıda başka yaratıcı otomobil var-aralarında Vauxhall Meriva.
Uzay yarışını hangi kazandığını görmek için iki yan yana koyduk. Tüm kapıları açın ve B-Max’i bu kadar özel kılan neyin neyin olduğunu hemen göreceksiniz. Meriva’nın aksine (resimlerimizde Opel rozetleri giyen), B-sütunu yok, yaklaşık 1,5 metre büyük bir açıklık yaratıyor-en iyi bebek koltuklarını takmak ve kabin içindeki nesneleri geçmek için.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Evet, Meriva’nın arka açılış kapısı zeki, ancak B-Max’in B-soylu tasarımı çok daha iyi. Ford’un arka kapısı da kayar ve dar alanlara girip çıkmayı bir esinti haline getirir.
Peki ya açık alan? Burası işler biraz daha yaklaşıyor, her iki araba da beş uzun yetişkini oturmak için yeterli bacak ve tavan boşluğu kullanıyor. Önyükleme alanı, Meriva’nın zafer kazandığı bir alandır: 397 litrede koltukları bulunan B-Max’ten 79 litre çok daha fazla alana sahiptir.
Yine de Vauxhall, tasarıma ne kadar düşünce yaptığını gösteren iç alandan en iyi şekilde yararlanır. Arka koltuklar ayrı ayrı ileri geri kayarken, orta koltuk katlanabilir ve dış yolcular için bir kol dayama olarak kullanılabilir.
Her iki otomobil de arka koltukların tek bir kolay hareketle tamamen düz katlanmasına izin verir ve her iki modeldeki ön yolcu koltuğu da sahiplerin uzun yük taşımasını sağlamak için öne doğru katlanır.
Motorlarla ilgili olduğunda, B-Max’teki büyük haber, 118bhp üreten üç silindirli 1.0 litrelik turbo benzinli bir motordur. En yakın Vauxhall kullanımları 118bhp ile 1.4 litrelik bir turbodur ve koşu maliyetleri üzerinde izler-143g/km CO2 yayar ve 47.9mpg’yi Ford’un mükemmel 114g/km ve 57.7mpg’ye geri döndürür.
B-Max de değer kazanır. Menzil Titanyum 1.0 EcoBoost modeli 18.195 £; Aktif spesifikasyondaki 1.4T Meriva 18.100 £, ancak Ford’da standart olan ısıtmalı koltukları ve otomatik ışıkları ve sileceklerini kaçırıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *