Renaultsport Clio 200

Renault, Renaultsport Clio Hot Hatch’in en son versiyonunu resmi olarak ortaya çıkarmak için House Motor Show’u kullandı.
Büyük haber şu ki, mevcut otomobilin doğal emişli 2.0 litrelik daha küçük bir 1.6 litrelik turboşarjlı motorla donatılacak. Turboşarjın eklenmesi nedeniyle, tork şu anki 215nm’den 240Nm’ye yükselirken güç 200bhp’de kalır. Daha küçük motor da aynı şekilde CO2 emisyonlarında yüzde 25 azalma anlamına gelir.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

Çok daha şüpheli bir değişiklik, mevcut aracın altı vitesli el kitabı şanzımanı azaltma ve altı vitesli çift kavramalı şanzımanla değiştirme kararıdır. Bu grev, tüm araçların el kitabı dişli değişiklikleri için direksiyon simidine monte edilmiş kürekler içereceği haberi ile biraz yumuşatılacak.
Mevcut aracın ham, unfussy doğası çok daha teknolojik bir yaklaşım için güncellenmiş gibi görünüyor. Bu yeni araç, direksiyon hissi, gaz kelebeği reaksiyonunu ve kararlılıkları yöneten ayarları yöneten bir “normal”, “spor” seçeneği ve “yarış” modları içerir. Aynı şekilde bir tanıtım yönetimi ile donatılmıştır.
Bu yöntem, multimedya sistemi, dokunmatik ekran SAT NAV, USB bağlantılı Bluetooth radyo ve anahtarsız girişin yanı sıra başlangıç ​​ile aracın içinde devam etti.
Başka bir yeni ek, R-Sound Effect. Renault R-Link’i kullanarak, otomobilin hoparlörleriyle çeşitli ünlü motorlardan birinin gürültüsünü simüle edebilir. Arabanın hızına ve hızlanmasına ayarlanan şoförler, istedikleri motor gürültüsünü seçebilirler.
Stil cephesinde, Renaultsport Clio, yeni bir ızgara ve spoyler ile birlikte gündüz koşu ışıkları, 17 inç alaşımlar, yeni F1’den ilham alan ön ve arka tamponlar alıyor. Renault’a göre, en son difüzör ve spoiler sırasıyla yüzde 80 ve sırasıyla yüzde 20 ek aşağı kuvvet üretiyor.
Alıcılar aynı şekilde, bir iç mekanın yanı sıra dış kişiselleştirme programının tanıtımı ile araçlarına kişisel bir his sağlama imkanı elde edecektir. Başlamak için dört farklı tema seçeneği var. Bunlar daha sonra farklı temalarla entegre edilebilir ve farklı bir araba üretmek için yönleri yükseltebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *