Uncategorized

Yol Ölümleri Yükselişi İngiltere’yi birçok Avrupa ülkesinin arkasına koyuyor

İngiltere, yol ölümlerini en aza indirme baskısında birçok Avrupa ülkesini takip etti ve ülkenin yollarında öldürülen insan sayısı son olarak yüzde dört arttı yıl.
Avrupa Ulaştırma Güvenliği Konseyi’nden (ETSC) rakamlar, 2016 yılında İngiltere yollarında 1.878 kişinin öldüğünü, 2015 yılında 1.804’e kıyasla gösteriyor.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

• Satışta En Güvenli Arabalar 2017
2010 yılından bu yana İngiltere, sadece Lüksemburg, Malta ve İsveç ile aynı dönemde daha kötü ilerleme kaydederek sadece yüzde 1,4 oranında ölüm azalttı.
Geçen yıl Avrupa yol ölümlerindeki en yüksek düşüş, yüzde 22,3’lük bir azalma ile Litvanya’dan geldi, rakam Almanya’da yüzde 7,1 ve İtalya’da yüzde 4,6 düştü. Ancak İspanya, 2015-2016 yılları arasında ölümlerde yüzde 6,4 artış gördü.
İngiltere’deki yol ölümlerindeki azalmalar durgun olsa da, Avrupa’nın en güvenli yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Geçen yıl milyar kilometre başına 3,5 ölüm ve milyonda 29 ölüm, kıtada sırasıyla üçüncü ve dördüncü en düşük öldü.
• Euro NCAP nedir?
Avrupa Birliği, 2010-2020 yılları arasında yol ölümlerini yarıya indirmek için bir hedef belirledi, ancak son yıllarda 2016 yılında ölümlerde bir düşüş görerek son yıllarda ilerleme durgunlaştı. Geçen yıl 25.671 kişi Avrupa yollarında 2010 yılında 31.595’e kıyasla öldü.
ETSC, yol güvenliği programları için daha iyi finansman ve üye ülkelerdeki acil servis eylem zincirlerini düzene sokmayı istiyor.
ETSC yol ölümleri raporu şunları söyledi: “2014 yılından bu yana ilerleme esasen durdu. Bu zayıf ilerlemeyi iyileştirme politik iradesi önemlidir. AB üye devlet düzeyinde eksikliği polis seviyelerinde düşüşe katkıda bulunmuştur. Uygulama, daha güvenli altyapıya yatırım yapamaması ve birkaç ülkede hız ve içecek sürüşü ile mücadelede sınırlı eylem.
“AB düzeyinde de göze çarpan bir eylem eksikliği oldu. Minimum AB Otomobil Güvenliği Standartları, otomobil çarpışma ve sürücülerin çarpışmaların sonuçlarından kaçınmasına veya hafifletmelerine yardımcı olabilecek yeni teknolojilerdeki hızlı ilerlemelere rağmen 2009’un göz önüne alındığında güncellenmemiştir. ”

Birleşik Krallık hükümetinin yol güvenliğini artırmak için çok daha fazlasını yapması gerektiğini düşünüyor musunuz? Bize aşağıdaki yorumlarda anlatın …

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *