Uncategorized

Vergi eşiği 85g/km’ye kesilecek mi?

Hükümet, büyük bir sarsıntının bir parçası olarak 100g/km’den daha az CO2 yayan arabalar için yol vergisi muafiyetini hurdaya çıkarmayı planlıyor.

Bu nedenle, 2015’in iş arabalarına ve kamyon vergisi değişikliklerine uymak için 2016 yılında kişisel sürücülere çarpabilir.

Westminster, geçen yılın 138.1g/km seviyesinden 2020 yılına kadar tipik yeni otomobilleri ve kamyon CO2’yi kesme konusunda katı AB hedeflerini karşılamayı hedefliyor. Ancak Hazine, geliri korumak için yol vergisi muafiyet bandını kesmeli. Piyasa içeriden gelenler, Ford’un yeni 87g/km Fiesta Econetic hariç, 2016 yılında sadece 85g/km yayılan ve aşağıda muaf tutulacağını ve bunun her yıl 2020’ye kadar kesileceğini öneriyor.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Ford’un hükümet işleri müdürü Christophe Clarke, “Son bütçe planı, Ved’in yeniden yapılandırılması gerekliliğine işaret etti” dedi. “2016 yılında, iş arabaları ve kamyon vergisi dizel takviyesi kaldırılacak; Bu bir zaman dilimi önerebilir. ”

Paul Everitt, Motor Yapımcıları ve Tüccarlar Derneği’nden (SMMT) bir sarsıntı muhtemel olduğunu kabul etti. “CO2 hedeflerine çarparken çok daha iyi yaparsak, hükümet o kadar az vergi alacak” dedi. Ancak “karayolu vergisi değişiklikleri konusunda üç yıllık bildirim” bekliyor, bu nedenle 2016 planlarının gelecek yılın bütçesinde açıklanması gerekecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *