Yeni Maserati Grecale Folgore, Markanın İlk Elektrikli Otomobil

Maserati, yaklaşan tamamen elektrikli devriminde ilk modeli açıkladı. Buna Grecale Folgore deniyor ve yeni alt-Levante SUV’sinin, benzinle çalışan versiyonların tanıtılmasından biraz sonra 2023’te bir noktada satışa sunulacak saf bir elektrik varyantı.
Grecale Folgore, markanın ‘Folgore’ elektrifikasyon stratejisinin bir parçası olarak 2025 yılına kadar görmeyi bekleyebileceğimiz altı yeni tamamen elektrikli Maseratis’ten biri. Maserati, 2023’te Granturismo Coupe’nin elektrikli bir versiyonunu yapacakken, MC20 Supercar, Levante SUV ve Quattroporte Saloon’un sıfır emisyon sürümleri boru hattında.

Yeni 2022 Maserati Grecale SUV, Porsche Macan’a sahip

Grecale Folgore’un büyüklüğü, BMW IX3 ve Mercedes EQC gibi modeller için bir rakip hale getirirken, Grecale’nin yanma motorlu sürümleriyle görsel olarak senkronize kalacak şekilde tasarlanmıştır.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

Ön uca uygulanan yeni ‘yatay’ görünüm, yeni MC20 süper otomobilinden ilham alıyor, ancak bazı ek tüm elektrikli bükülmelerle. Izgara yeni bir düşük drag görünümü ile yeniden tasarlandı, ancak önde gelen Maserati Trident kaldı. Apronun alt bölümleri de revize edilmiştir ve aerodinamik verimliliğe, uzunluğundaki gerekli motor soğutmasına göre önceliklendirilmiştir.
7

Bu bir yana, Folgore Grecale’nin benzinle çalışan versiyonlarıyla tamamen aynı görünüyor. Yeni altı kollu aerodinamik tekerleklerin yanı sıra Rame Folgore adlı yeni bir bakır rengi sadece EV’de mevcut olacak.
Maserati henüz Folgore’un kabinini açıklamamış, ancak ekonil malzemenin iç mekanı döşemek için yaygın olarak kullanılacağını doğruladı. Bu, Electric Fiat 500 gibi diğer Stellantis EV’lerde bulunan eski balık ağlarından geri dönüştürülmüş malzeme kullanan bir naylondur. Aynı 12.3 inç dijital gösterge panelini ve Android otomotivle çalışan 8.8 inç merkezi dokunmatik ekranın yanı sıra Maserati’nin yeni olması neredeyse kesindir. Dijital Saat Ses Komutu Arayüzü.
Folgore, Alfa Romeo Stelvio tarafından kullanılan Giogio mimarisinin ağır güncellenmiş bir versiyonu olan normal otomobil platformunun uyarlanmış bir versiyonunu kullanıyor. 400V elektrifikasyon ve 105kwh boyutu gibi bazı teknik detaylar doğrulanmıştır. Folgore’un motor sistemi yaklaşık 540bhp ve 800nm ​​gelişecektir, ancak kesin performans rakamları ve daha da önemlisi, maksimum aralık doğrulanmamıştır. Şimdilik şarj teknolojisi de şimdilik sargılar altında kalıyor.

Grecale Folgore hakkında daha fazla ayrıntı, otomobilin 2023 lansmanına daha yakın olacak.
Şimdi Maserati Granturismo Folgore’daki en sonlarına göz atın …

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *