Alfa Romeo 4C ortaya çıktı

Alfa Romeo nihayet Cenevre Motor Fuarı’ndaki 4C Sports Automobile’in tam üretim versiyonunu açıkladı.
4C’nin dış stili, ilk olarak 2011’de Cenevre Motor Fuarı’nda görülen orijinal konsepte sadık kalıyor. Roadster, dört metre uzunluğunda, iki metre genişliğinde ve 1.18 metre yüksekliğinde bir Lotus Elise’e benzer ve bir katı iki kişilik.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

Alfa’nın “Giulietta’nın Quadrifoglio Verde versiyonunda motorun evrimi” dediği şeyle güçlendiriliyor. Bu arabada, 1.75 litrelik dört silindirli turbo 235bhp üretiyor, ancak 4C’de 275bhp gibi bekliyoruz.
Bu, altı vitesli TCT çift debriyaj kutusu ile arka tekerleklere gönderilecek ve direksiyon kolona monte edilmiş kürekler manuel kaymalar verecektir. İç mekanın özel casus atışımız da büyük, gümüş DNA denetleyicisini ortaya çıkarıyor.
Bu, olağan dinamik, doğal ve tüm hava durumu seçeneklerinin üstünde bir yarış modu sunacaktır. Resim tamamen dijital gösterge panelini gösteriyor.
Cildin altında bir karbon fiber şasi vardır. Bu, ağırlığın kesilmesine yardımcı olur ve 4C’ye ton başına 250bhp’nin üzerinde bir Porsche Cayman R-Rivalling Güç / Ağırlık Oranı verir. Fiyatlar da Cayman’a rakip olmalıdır.
Otomobilin iç kısmına, ortaya çıkarılmamış şasinin bir parçası olan karbon fiber hakimdir. Bununla birlikte, pano ve kapı panelleri asfalt görünümlü olur. Sürücü odaklı kontroller, Alfa Romeo’ya göre, motosiklet yarışı ve yarış otomobilleri dünyasından etkileniyor ve kafaya dikilmiş kırmızı dikiş ve Alfa Romeo rozeti ile hafif deri spor koltukları ile birlikte geliyor. 4C ayrıca manuel dişli değişikliği için direksiyon simidi monte edilmiş kürekler alır
Otomobil, Modena, İtalya’daki Maserati’nin tesisinde Alfa için inşa edilecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *