Koltuk Leon Cupra yeni bir isim alır ve güç kaybeder

Leon Cupra Hot Hatch, yeni WLTP emisyonları ve ekonomi test rejimi toplam çıktısını artırmak için zorladığı için gücünü 10bhp azalttı.
Seat’in 2.0 litrelik turboşarjlı motoru tarafından üretilen metrik beygir gücü (PS) ‘nin Cupra’yı adlandırma kararı, Leon Cupra 300’ün Leon Cupra 290 olarak bilinmesi anlamına geliyor. Otomobilin resmi güç figürü 296bhp’den 286bhp’ye düşüyor. Downgrad.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

• Seat Leon St Cupra 300 Emlak İncelemesi
Seat başlangıçta Leon Cupra’nın gücünü geçen yıl geldiğinde 296bhp’ye yükseltti. Bu onu şirketin şimdiye kadar yaptığı en güçlü otomobil haline getirdi, ancak değişiklikler artık 286bhp’lik facelift öncesi çıktısına geri döndüğü anlamına geliyor. Değişim, beş kapılı önden çekişli Leon Cupra’yı etkiler, ancak Cupra St Estate, dört tekerlekten çekişli güç aktarma organı nedeniyle 300 unvanını ve çıktısını korur.
Bir koltuk sözcüsü, Auto Express’e “Yeni homologlar bağlamında egzoz gaz tedavisi ve güç çıkışı için uyarlamalar var. Şu andan itibaren, tüm ön tekerlek 2.0 TSI Cupra 290ps motora sahip olacakken, 4 tekerlekten çekiş 300ps motora sahip olacak. ” Şirket, Leon Cupra’nın performansının veya yakıt ekonomisinin etkilenip etkilenmediğini henüz doğrulamadı, ancak 306BHP Leon Cupra R ile ilgili olarak netlik aranıyor.
Yeni WLTP (dünya çapında uyumlu hafif araçlar test prosedürü) rejimi, Eylül 2017’de NEDC (yeni Avrupa sürüş döngüsü) testinin yerini aldı ve daha sonra yeni kriterlere karşı değerlendirilen tüm yeni modeller piyasaya sunuldu.
BMW kısa bir süre önce, aralığındaki her modelin WLTP kriterleri altında yeniden test edildiğini, daha yüksek CO2 ölçümlerine ve daha düşük kağıt içi yakıt ekonomisi rakamlarına neden olduğunu doğruladı.
WLTP altında test edilen arabalar, NEDC altından daha uzun mesafelerde değerlendirilirken, hızlar daha yüksektir ve otomobiller isteğe bağlı ekipman takılı olarak test edilir. Yeni bir gerçek dünya test öğesi (RDE veya gerçek sürüş emisyonları) da WLTP döngüsünde bulunur ve otomobillerin taşınabilir emisyon ölçüm sistemleri (PEMS) ile donatılmış yollara çıktığını görür.

Satın almak için sıcak bir kapak mı arıyorsunuz? Satışta en iyi sıcak kapaklara göz atın …

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *