Uncategorized

Jaguar XE SV Job 8 Yeni Nurburgring Record

Jaguar’ın yeni XE SV Job 8, kısıtlı baskı XE’nin yeni bir tur rekoru kırdıktan sonra Nürburgring Nordschliefe çevresindeki en hızlı üretim dört kapılı salon.
JLR’nin Özel Otomobil Operasyonları Bölümü tarafından geliştirilen Job 8, 12.9 mil pistini yedi dakika 21.23 saniyede alıştı ve önceki rekor tutucu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’yu 11 saniyenin biraz altında yendi.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

• En hızlı nurburgring tur zamanları
XE Job 8, 592bhp 5.0 litrelik bir süper şarjlı V8 ile güçlendirilir ve aynı zamanda sekiz vitesli ZF şanzıman ve dört tekerlekten çekişli olarak ortaktır. JAG, 8’in 3.3 saniyede 0-62mph’den aldığını ve 200mph’lik bir seviyeye ulaşabileceğini ilan ediyor.
Karbon seramik frenleri standart olarak takılırken, isteğe bağlı, ağırlık tasarrufu sağlayan bir paketi arka koltukları kaldırır ve dört noktalı yarış kablo demetleri ile öne iki karbon fiber yarış kovası ekler.
Sadece 300 Job 8s, tüm soldan sürüş, üretilecek; Yaz aylarında Goodwood Hız Kutlaması’nda otomobiller ve kamyon maruz kalmadan önce 100’den fazla şey yakalanmıştı. Şimdiye kadar üretilen en güçlü JAG’lardan biri olmanın yanı sıra, Job 8 aynı şekilde en pahalı, 149.995 £ olarak fiyatlandırılmıştır.
Jaguar XE SV Job 8’in Nurburgring Tur Saati’ne hayran kaldınız mı? Aşağıda anlayalım!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *