Uncategorized

Ford Puma ve Fiesta Hybrids Yeni Otomatik Şanzıman

Ford, Puma ve Fiesta dizilerini genişletti ve otomobillerin turboşarjlı 1.0 litrelik üç silindirli ılımlı yeni bir yedi vitesli otomatik şanzıman seçimi ekledi -Hebrid güç aktarma organları. Her iki aracın yeni versiyonları ilkbaharda satışa sunulacak ve maliyetlerin Fiesta Hybrid için yaklaşık 23.000 £ ve Puma Hybrid için 24.000 £ ‘dan başlaması bekleniyor.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Ford, 123bhp Puma hibrid otomatik için vites içi ivmenin mevcut hibrit olmayan modele göre yüzde dört arttığını belirtiyor. Çok daha güçlü 153bhp Puma hibrid otomatik, 8.7 saniyelik bir zamanla 0-62mph’den 0,2 saniye daha hızlıdır.

Porsche PDK nedir?

Ford’a göre, PUMA’nın otomatik şanzıman, araç spor modundayken daha düşük dişliler tutmak için oluşturulurken, şanzıman motor ağır yük altındayken “üçlü vites küçültme” yapabilir. Maker, bunun daha hızlı sollamayı sağladığını belirtiyor. Sürücüler aynı şekilde direksiyon simidinin arkasındaki kürekleri kullanarak manuel olarak dişlileri seçebilirler.
Yeni çift kavramalı şanzıman, performansla ilgili değil. Ford da aynı şekilde hem PUMA’nın hem de Fiesta Hybrids’in CO2 emisyonlarının, elektrik yardımına eşit parçalar ve otomatik şanzımanın ek etkinliği sayesinde eşdeğer benzin modellerine göre yaklaşık yüzde beş azalmasını bekliyor.
Ford henüz otomobillerin resmi yakıt ekonomik iklimini ve emisyon rakamlarını sonuçlandırmadı, ancak marka 123bhp Fiesta Ecoboost hibridinin 48.7 ile 49.5mpg arasında dönmesini ve 118-128g/km CO2 oluşturmasını bekliyor. 123bhp Puma EcoBoost hibrit, aynı ekonomik iklim rakamlarını çizmek üzere ayarlanmıştır, ancak 129-131g/km arasında bir miktar daha yüksek emisyon CO2.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *